środa, 24 czerwca 2026
2617230
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
603
938
2659
2608995
35100
27149
2617230

Twój IP: 216.73.216.142
Czas serwera: 18:15:39

„Kościół naszym domem”

                 Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny

DSC_0110

„Kościół naszym domem” to hasło programu duszpasterskiego archidiecezji gnieźnieńskiej na rok 2011/2012. Program kontynuuje rozpoczęty przed rokiem trzyletni cykl pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce w myśl hasła „Kościół domem i szkołą komunii”. Rok 2012 poświęcony jest wymiarowi horyzontalnemu komunii. Założeniem programu jest budowanie chrześcijańskich relacji z bliźnimi na fundamencie komunii z Bogiem – przejście od doświadczenia bliskości Boga do doświadczenia bliskości człowieka. Program ma stać się inspiracją do większego zaangażowania wiernych świeckich w życie Kościoła, do głębszego zadomowienia w Kościele i jednocześnie do udomowienia Kościoła.

Liturgia na dzis